Search
  • shiitakeeesti

Supp Ramen

Updated: Mar 1


Koostisosad:

- riisinuudlid – 1/4 pakki - sojakaste – 1,5 spl - riisiäädikas – ½ tl - ingverijuur – 10 g - küüslauk – 1 küüs - shiitake seened – 40 g - paksoi lehed – 1 tk - tofu juust – 50-70 g - värske spinat – 20 g - suhkur – 1 tl - aedviljapuljong – 250 ml (võib osta valmispuljongi, võib ise keeta)


Koostisosad puljongiks:

- porgand - seller - mugulsibul - petersellivarred


Enne, kui rooga hakkate valmistama, keetke valmis aedviljapuljong.


Puljong

1. Lõigake porgand ja sibul neljaks ning seller 2 cm jämedusteks viiludeks. 2. Pange kõik puljongiks vajalikud koostisosad potti ja valage peale 1 liiter vett. 3. Ajage keema ja vähendage kuumust. 4. Keetke väikesel kuumusel 20-25 minutit. 5. Kurnake. Puljong on valmis!


Supp

1. Keetke pastat täpselt nii nagu pakil kirjas ja loputage valmis pasta pärast keetmist kindlasti külma veega üle. 2. Valmistage aedviljapuljong. Kui kasutate valmis puljongit on see teil juba eelnevalt valmis keedetud, valage see lihtsalt potti ja ajage kuumaks. 3. Samal ajal peenestage ingver ja küüslauk ning lisage puljongisse. Kui keedate puljongi ise, lisage ingver ja küüslauk siis, kui puljong on valmis. 4. Kui seened on suured, lõigake need neljaks, väiksed te praadida tervelt. Tähtis on, et praete neid taimeõlis peaaegu täieliku valmimiseni ja lisate siis puljongisse. 5. Rebige paksoi 3 osaks ja lisage puljongisse. Lülitage pliit välja, aga jätke pott pliidile. 6. Lõigake tofu juust umbes 1 cm kuubikuteks ja praadige pannil taimeõlis õrnalt läbi.

Et supp Ramen tõeliselt traditsioonile välja tuleks, räägime teile ära erilise serveeringu saladuse.

7. Tõstke pasta, tofu ja spinat sügavasse taldrikusse. Seejärel naaske puljongi juurde, lülitage pliit uuesti sisse ja kuumutage puljong keemiseni. Lisage sellesse suhkur, sojakaste ja riisiäädikas. Segage. Valage puljong vaikselt taldrikusse. Mitte sugugi halvem kui Jaapanis ja kohe kindlasti parem kui ükskõik millises Jaapani restoranis Tallinnas.


Head isu!


Chef zefirovchef

55 views0 comments

Recent Posts

See All